אודות הכותב והבלוג

בסוף 2004 סגרו את המחלקה שאשתי רויטל עבדה בה כיועצת השקעות ב-Citibank. אומנם הציעו לה להמשיך לעבוד בתפקיד אחר, אך אהבתה למקצוע הייעוץ השקעות גרם להתלבטות קשה לגבי המשך הדרך.

אני הצעתי לה לצאת לעצמאות ולפתוח עסק למתן שרותי ייעוץ השקעות פרטי. ואכן בסוף 2004 רויטל הקימה בתמיכתי את RDVC.

בטח אתם שואלים את עצמכם איך כל זה קשור אלי ולבלוג שאני כותב, שאלה במקום.
בעוד רויטל בקריירה הארוכה שלה בבנקאות פתחה כישורי מכירה מעולים, לא היה לה ידע ונסיון בשיווק. אני לקחתי על עצמי את המשימה, תחילה במשרה חלקית ולאחר כשנתיים במשרה כמעט מלאה.

כאיש היי-טק לשעבר, השתתפתי לא מעט במאמצי שיווק של החברות בהן עבדתי, אך בעיקר כאיש הטכני. את הידע הפורמלי למדתי כמה שנים לפניכן במסגרת תואר שני במנהל העסקים עם התמחות בשיווק. אך כל מי שעוסק בתחום השיווק יודע שלימודים לחוד ומציאות לחוד.

בלימודים הרבו לדבר על שימוש בפרסום, בצעתי סדנאות להכנת פרסומות טלויזיוניות, פרסומי חוצות ועוד. ברור שלכל אלו דרושים אמצעים ותקציבים שרק עסקים גדולים יכולים להרשות לעצמם.

אז מה עושים?
איך עסק קטן ומתחיל משווק את עצמו?
מאיפה מביאים לידים?

לשאלות אלו ורבות אחרות הייתי צריך למצוא פתרון ובעצם אני ממשיך לחפש להם פתרון עד היום. פתרונות שמתאימים לעסקים קטנים.

אחד הדברים שגיליתי מהר מאוד, שלא קיים הרבה מידע מסודר בנושא ברשת האינטרנט ובעיברית עוד פחות. מאות מאמרים ואתרים שבקרתי בהם בחיפוש אחר מידע בדרך כלל אכזיבו אותי. הם היו "טיזרים" של בעלי מקצוע בתחומי השיווק, הפרסום ויחסי הציבור. מומחים שרצו אותי כלקוח ולא שמחו לתת מידע באתריהם.

עם חלוף הזמן, התחלתי לגלות עוד ועוד דרכים לשווק ולקדם את העסק של רויטל תוך הוצאות מינימלאיות. מידע רב ונסיון התחיל להצטבר אצלי וחלקתי אותו בפורומים שונים ברשת.

בסוף 2007, החלטתי שיש מקום לאתר בעברית שיתמקד בנושאים אלו למען העסקים הקטנים והבינוניים בישראל. וכך קם לו אתר בונים עסקים בדצמב 2007.

מאז, השקעתי מרץ רב בכתיבת תכנים בעיקר בתחומי השיווק והפרסום. פתחתי במה למומחים ועסקים אחרים, לפרסם את מומחיותם וסיפורם ולדעתי לא מעט בעלי עסקים נהנים ממנו.

כמשתתף קבוע בפורומים רבים, אני מעלה סוגיות ומביא את דעתי הנושאים שונים סביב תחום של עסקים קטנים. החלטתי שהגיע הזמן לנסות גם לספר לאחרים יותר על רעיונות, יזמויות ובכלל דברים שיש לי לומר בתחומי העסקים הקטנים.

איציק וילק

איציק וילק

אני מקווה שתהנו מהקריאה בו.

בברכה,

איציק וילק

הערה חשובה: אין לראות בנאמר בבלוג זה ייעוץ עסקי או כל ייעוץ אחר. הבלוג הינו דעתו האישית של הכותב בלבד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>