קודם תחשבו על הגולש באתר ולאחר מכן על קידומו

בעלי עסקים רבים הופכים את "קידום האתרים" לדבר כמעט מקודש.

אם בעצמם או בסיוע של מומחים, הם משקיעים מאמץ גדול בקידום האתר מבלי לחשוב הרבה על הגולש, כמה זה יעניין אותו דף הנחיתה, האם הדף בכלל יגרום לו לבצע פעולה של התעניינות או רכישה.

תקופה ארוכה עיקר הקידום נעשה על ידי השגת קישורים. מאמץ אדיר הושקע בכך וגם האתרים הפכו לרשימות של קישורים שיצאו בעיקר מתחתיות הדפים.

בסופו של דבר, יש גבול לסך המאמץ שאפשר להשקיע ומאמץ זה בא כמובן על חשבון משהו אחר ופעמים רבות זה בא על חשבון התוכן ואיכותו.

מזה שנים אני אחראי בעסק שלנו על קידום האתר (www.RDVC.co.il), קראתי ספרים, הגעתי לימי עיון, אני קורא מאמרים ורשום לכמה ניוזלטרים בנושא שעל אחד מהם אספר לכם מיד.

אז גם אני דואג לכותרות, מילות מפתח שיחזרו על עצמן, קישורים נכנסים ויוצאים, אבל את מירב המאמץ הקדשתי לתוכן וכמה שיותר איכותי שאנו יכולים לייצר.

2 סיבות משכו לעשות כך ולהתעסק הרבה פחות בהשגת קישורים:

 1. אם האתר ותוכנו לא מספיק איכותיים, לא יעזור לי כלום תנועה גדולה של גולשים שיגיעו ומיד יעזבו.
 2. מכיוון שמטרת גוגל היא לספק לגולש את האתר הכי מתאים ואיכותי לחיפוש שלו – אחרת אין לנו צורך בגוגל – אני האמנתי וממשיך לאמין שגוגל תמצא כל הזמן דרכים חדשות ללמוד מה הוא אותם אתרים ותצליח להתעלם מכל שיטות הבעייתיות כמו "החלפת הקישורים".

ספרתי לכם קודם על ניוזלטרים שאני קורא, אז אני רוצה לתת לכם המלצה (תאמינו לי היא כנה) על הניוזלטר של פאבל בעל בלוג קידום אתרים באינטרנט AskPavel.

בניוזלטר האחרון שקבלתי שכותרתו: שאלת מיליון הדולר: איכות או תכיפות תוכן?‬ פאבל מספר על העדכון האחרון של האלגוריתם של גוגל, בו מספרים לנו כי לגוגל שיטות חדשות להבין מהו אתר איכותי וכך להתייחס פחות לקישורים שגם הם יודעים הפך לפרמטר שיותר מכל מצביע על מאמץ קידומי ולא תמיד על פופולריות אמיתית.

לסיכום, תמשיכו לחשוב איך אתם עושים את האתר הכי טוב ומתאים לגולשים ולקוחות פוטנציאלים שלכם. לאחר מכן תראו מה אפשר לשנות לטובת הקידום אתרים מבלי להשפיע על איכותו.

גוגל הולך לכיוון שבו הוא יבין מה הוא אתר איכותי.

הפוסט הזה פורסם בקטגוריה קידום אתרים,‏ עם התגים , , , , .‏ קישור ישיר לפוסט.

3 תגובות על קודם תחשבו על הגולש באתר ולאחר מכן על קידומו

 1. תודה רבה על הקישור והפרגון, אך במקרה הזה כל הקרדיט מגיע לאשף התוכן – שוקי גלילי, שפרסם את הפוסט הזה אצלי בתור פוסט אורח. אני גם ממליץ בהזדמנות זו להירשם לבלוג שלו, בו הוא מדבר על קידום אתרים אורגני ואסטרטגיות תוכן:
  http://www.shookygalili.com/

  אגב, התחברתי מאד לכותרת של הפוסט שלכם, מנסיון לרוב הגישה הזו אכן מצליחה בטווח הארוך.

 2. מאת WSD‏:

  בהחלט, רבים מסתמכים יותר על תוכן אשר נראה טוב לעיניים, אך בעצם לא אומר שום דבר, הקורא האמיתי יאבד את עצמו ולא יבין דבר ממה שכתוב, ולכן יש להסתכל על התוכן שאתה כותב גם מבחינה זו.

 3. מאת ורדה שלום‏:

  המישנה שלי כמקדמת אתרים היא – מידתיות. קישורים מאוד חשובים בעיקר עם משיגים אותם חד צדדיים וממגוון גדול של אתרים (קישור פוטר אחד מאתר עם 100 דפים אינו שווה כמו 100 קישורים ממאה דפים באתרים שונים) . גם התוכן חשוב ואין ספק שהכי חשוב זאת חווית המשתמש. כלומר שהגולש שיגיע יהנה מתוכן איכותי וישאר זמן סביר לקרוא ולפעול באתר. לשם כך קידום אתרים אינו רק טיפול בקישורים, מבנה ותוכן שישיג את המטרות השיווקיות מול הלקוחות (לא תוכן לקידום) . קידום אתר זה המכלול והתמונה המלאה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>